Wyższa Szkola Informatyki i Zarządzania im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie oficjalnie zainaugurowała 23. rok akademicki. „Wybrałem tę uczelnię, ponieważ był dość jasny podział specjalności, była ta specjalność, która mnie interesuje i generalnie zaocznie, czyli mogę pracować i łączyć pracę z nauką” - mówi Krzysztof Jędrzejak, który dopiero zaczyna studia. „A ja już skończyłam licencjat, zrobiłam podyplomówkę, ale stwierdziłam, że chciałabym dalej się kształcić” - dodaje Bogusława Sadzewicz.
Uczelnia od 1996 roku kształci studentów na kierunku Zarządzanie – prowadzone są studia licencjackie i magisterskie. Na kierunkach Informatyka oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji będzie można uzyskać tytuł inżyniera. W tym roku uruchomionych zostało również 11 kierunków o różnych specjalnościach z bogatej oferty studiów podyplomowych.
Uczelnia jest doceniana poza Olsztynem. „Wielu absolwentów tej szkoły po studiach pierwszego stopnia, kontynuuje studia na drugim stopniu na przykład na Politechnice Gdańskiej, co jest wyróżnikiem tej szkoły, a właściwie jest wyróżnikiem jakości kształcenia w tej szkole” - podkreśla prof. Jerzy Wtorek z Politechniki Gdańskiej.
„Stajemy się już uczelnią zawodową, która kształci wyłącznie na kierunkach studiów o profilu praktycznym, zgodnie z potrzebami otoczenia społeczno-gospodarczego” - przekonuje dr Lucyna Kwiatkowska, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie. Misją Szkoła jest kształcenie praktyczne. Na to nastawione są zarówno kierunki studiów, jak i forma nauczania.